ˮSektörler Farklı, Tercihler Aynı DTSOˮ
COVİD-19 TEDBİR VE DESTEKLERİ

 

Solunum Cihazlarının İhracatında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundan Ön İzin Alınması Şartı


 

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında solunum cihazlarının ihracatında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundan ön izin alınması şartını getirilmiştir.  T.C. Ticaret Bakanlığının konuya ilişkin tebliğ değişikliği, Resmi Gazete'nin 26 Mart 2020 tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

 

Söz konusu tebliğ kapsamında sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksamanın ortaya çıkmaması ve mevcut kapasitenin etkin kullanılmasını teminen "Ventilatör, ecmo, ventilasyon sarfları, entübasyon tüpleri, yoğun bakım monitörleri’’  gibi ürünlerin ihracatında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundan ön izin alınması şartını getirilmiştir.  Düzenleme, tebliğin yürürlüğe girdiği tarih ve sonrasında yapılacak söz konusu ürünlerin ihracatını kapsayacaktır.

 

 

 

DTSO

1926 yılında kurulmuş olan Odamız; Dörtyol ve Payas İlçelerimizde 2200 aktif kayıtlı üyesi ile ticaret ve sanayi alanında meslek kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir. 1926 yılında çarşı meydanında zemin katta kurulmuş olan Odamız, 2006 yılının son aylarında Odamız Yönetim Kurulunun yoğun çalışmaları sonucunda Milli Savunma Bakanlığından alınan arsa üzerine, 2008 yılı ortalarında 500 m2 oturum alanıyla 4 kat 2046 m2 olarak inşasına başlanmış ve 2010 yılında yeni hizmet binamızda üyelerine hizmet vermeye başlamıştır...

DTSO HAKKINDA...

Tüm Hakları Saklıdır © Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Powered By ©YSF